Lékárna ONYX

Vaše tradiční lékárna na Dolním náměstí již od roku 1995
Dolní náměstí 334 | 755 01 Vsetín

Menu

Homeopatie na jaře a v létě

Alergie – homeopatické léky pomáhají u všech symptomů alergických reakcí,` jako je kýchání, nosní sekrece, podrážděné oči, dýchací potíže nebo svědivá vyrážka. Užívání je jednoduché a léčba efektivní. Zbavte se nosních sprejů a očních kapek. Celoroční pylový kalendář.

Cestování – všichni se těšíme ne dovolenou nebo prodloužené víkendy. Ale i cestování může přinášet problémy v podobě kinetóz a nevolností, zažívacích potíží, průjmů či různých úrazů. S tím si homeoptie lehce poradí, rychle a bez nežádoucích účinků.

Škola a zkoušky – zvýšená zátěž v období zkoušek a maturit si často vybere svou daň ve formě nespavosti, trémy nebo zvýšené podrážděnosti. Umíme vám pomoci, aniž bychom léčbou negativně ovlivnili vaši pozornost a bdělost.

Přejeme vám krásné a pohodové léto.

Vyrobeno u nás

Proč kupovat zbytečně drahé přípravky, když je můžeme v lékárně vyrobit levněji? Vybrali jsme osvědčené a často žádané receptury, které mají srovnatelné složení a účinky jako průmyslově vyráběné léky. Dostaneme se ovšem na podstatně nižší cenu.

Eukalyptové nosní kapky 20ml 60,- Kč
Gel na bradavice 20ml 70,- Kč
Roztok na afty 20ml 50,- Kč
Hojivý krém s panthenolem 50g 80,- Kč

Jak správně užívat antibiotika?

Antibiotika jsou léky, které působí specificky proti bakteriím (nikoliv virům) a jsou lékařem předepisovány pouze na léčbu bakteriální infekce. Jsou proto vázány na lékařský předpis a pacienti by je rozhodně neměli užívat bez lékařského dohledu. Užíváním v neopodstatněných případech (když máte jen chřipku nebo jste nachlazení) či nesprávným způsobem, může vzniknout rezistence neboli odolnost bakterií na antibiotika a příští léčba pak již nemusí být účinná. To se však netýká pouze těch, kteří antibiotika užívají, ale doslova každého z nás. Rezistentní kmeny si totiž můžeme předávat vzájemně a některé bakterie dokonce mohou „informaci“ vedoucí k získání odolnosti vůči antibiotikům získat od jiných bakterií.

Jak užívat antibiotika?

  1. Pokud lékař rozhodl, že antibiotika jsou nezbytná, je velice důležité, aby byla užívána správně a zodpovědně.
  2. Užívejte antibiotika pouze tehdy, předepíše-li je lékař.
  3. Užívejte antibiotika po dobu, kterou lékař určil, a dodržujte časový režim užívání.
  4. Neuchovávejte zbytky antibiotik.
  5. Pokud Vám během užívání lékař změnil lék, poraďte se s lékárníkem, jak zbylé léčivé přípravky zlikvidovat. Nikdy je nelikvidujte sami, lékárník zajistí jejich odbornou likvidaci!