Lékárna ONYX

Vaše tradiční lékárna na Dolním náměstí již od roku 1995
Dolní náměstí 334 | 755 01 Vsetín

Menu

Homeopatie v zimním období

Imunitní systém potřebuje trénink, stejně jako svalstvo nebo mozková činnost. Proto jednou za rok onemocnět chřipkou nebo podlehnout nachlazení je zcela normální a je téměř nemožné se tomu vyhnout. Důležité ovšem je, jak se s tím organismus vyrovná. A právě v případě častých recidiv a neustále se opakujících onemocnění je nějaká prevence na místě. Doporučujeme preventivní užívání přípravku OSCILLOCOCCINUM všem, kteří mají oslabenou imunitu, nebo patří do nějaké rizikové skupiny, pro které může být prodělání virózy nebezpečné (diabetici, kardiaci, onkologičtí pacienti…). Zatímco preventivní užívání Oscillococcina je pro všechny pacienty stejné – 1x týdně jednu tubičku, výběr léku při akutních potížích je mnohem širší a složitější. Naše zkušenosti a zpětná vazba mnohých pacientů jsou důkazem, že homeopatie je efektivní léčba.

Nenechte se otrávit chladem, deště či mrazem. Rádi Vám kdykoliv poradíme, u nás jste vždy vítáni.

Vyrobeno u nás

Proč kupovat zbytečně drahé přípravky, když je můžeme v lékárně vyrobit levněji? Vybrali jsme osvědčené a často žádané receptury, které mají srovnatelné složení a účinky jako průmyslově vyráběné léky. Dostaneme se ovšem na podstatně nižší cenu.

Eukalyptové nosní kapky 20ml 60,- Kč
Gel na bradavice 20ml 70,- Kč
Roztok na afty 20ml 50,- Kč
Hojivý krém s panthenolem 50g 80,- Kč

Jak správně užívat antibiotika?

Antibiotika jsou léky, které působí specificky proti bakteriím (nikoliv virům) a jsou lékařem předepisovány pouze na léčbu bakteriální infekce. Jsou proto vázány na lékařský předpis a pacienti by je rozhodně neměli užívat bez lékařského dohledu. Užíváním v neopodstatněných případech (když máte jen chřipku nebo jste nachlazení) či nesprávným způsobem, může vzniknout rezistence neboli odolnost bakterií na antibiotika a příští léčba pak již nemusí být účinná. To se však netýká pouze těch, kteří antibiotika užívají, ale doslova každého z nás. Rezistentní kmeny si totiž můžeme předávat vzájemně a některé bakterie dokonce mohou „informaci“ vedoucí k získání odolnosti vůči antibiotikům získat od jiných bakterií.

Jak užívat antibiotika?

  1. Pokud lékař rozhodl, že antibiotika jsou nezbytná, je velice důležité, aby byla užívána správně a zodpovědně.
  2. Užívejte antibiotika pouze tehdy, předepíše-li je lékař.
  3. Užívejte antibiotika po dobu, kterou lékař určil, a dodržujte časový režim užívání.
  4. Neuchovávejte zbytky antibiotik.
  5. Pokud Vám během užívání lékař změnil lék, poraďte se s lékárníkem, jak zbylé léčivé přípravky zlikvidovat. Nikdy je nelikvidujte sami, lékárník zajistí jejich odbornou likvidaci!